RUCNI REZAČI PLOČICA SU PRIKLADNI ZA REZANJE: dvostruko pečene pločice, jednostruko pečene pločice, gres porculan, klinker, terakotu, tanki mramor
Graničnik za rezanje pod uglom
SUSTAV ZA REZANJE POVLACENJEM: 2a maksimalnu brzinu i preciznost.
SUSTAV ZA REZANJE GURANJEM: omogućava intuitivno i lagano rezanje i za tanke materijale
SUSTAV ZA REZANJE GURANJEM-MAX + KLICK KLOCK: iznimno velika snaga, omogućava lagano rezanje osobito debelih i reljefnih površina.
ZAREZIVANJE (samo za određene tipove podnih gres porculanskih pločica teške za rezanje)
Ponavljajte ZAREZIVANJE kroz cijelu duljinu reza 4 ili više puta.
Primijetit će te da se mijenja zvuk urezivanja SA tipičnog zvuka urezivanja glaziranih pločica na zvuk zarezivanja terakote. Podsjećamo Vas na važnost idućih navoda
1.Imajte na umu da ponavljajući zarezi dosegnu oba kraja rezne linije, osobito prvi i zadnji centimetar
2.NE POMICATI pločicu tokom urezivanja, stoga se preporučuje upotreba kvadrata.
RAZDVAJANJE PLOČICE. Postavite nožicu ručice na pločicu 1,5cm od ruba, te primijenite čvrsti pritisak dok se pločica ne razdvoji. Za modele bez namještana debljine je preporučljivo postepeno primjenjivati pritisak na ručku kako bi zbjegli preduboko urezivanje tokom procesa razdvajanja. Kako bi dobili uski odsječak preporučljivo je prvo rezati dio koji je dvostruko veći od potrebne širine, tek onda rezati na pola (tj. Izrežite prvo 3 cm dio kako bise onda podijelio na dva 1,5cm dijela).
Ako je pločica specifična i nije podijeljena jednako, okrenite pločicu NAOPAKO I izvršite rezanje i razdvajanje sa stražnje strane.
ODRŽAVANJE Održavajte metalnu vodilicu čistom. Povremeno nauljite pokretne dijelove sa tekućim mazivom (preporučeno sa WD-40) i ako ima bočnog zazora, zategnite vijak (A) Nakon nekog vremena, rezovi će postati manje precizni. Na modelima sa novom ručkom, istrošenost se može djelomično oporaviti zatezanjem vijka (B) ili zamijenite ručicu.
